Skip links

Metalize Etiket

Metalize Etiket 3 farklı malzeme çeşidinde de vardır. Bu yüzden Metalize Etiket Baskı ve matbaa anlamında Metalize Etiket Fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kuşe Metalize; etiket kağıt malzemenin üzerine ince metalize kağıt tabakasının lamine edilmesiyle oluşur. Metalize etiketler özellikle altın ve gümüş yaldız efektleri verilmek için kullanılır. Normalde altın yaldız ve gümüş yaldız uygulanabilmesi için normal bir etikete sıcak ya da soğuk olarak uygulanan yaldız seçenekleriyle uygulama yapılabilir. Ama metalize etikete basılan zemin kısmına beyaz boya atılan kısımların metalize özelliği baskılanır. Beyazsız yüzey üzerine basılacak her renk metalik renk efekti verecektir. Özellikle zeytin yağı ve gıda etiketlerinde kullanılır.

PP Metalize; etiket pp metalizedir. Kağıtta olduğu gibi alt katmanı beyaz üst katmanı metalize değildir. Komple film olarak metalize renktedir. PP Metalize etiket daha çok kağıdın dayanımının düşük olduğu yüzeylerde talep edilir. Aynı Kuşe Metalize etikette olduğu gibi beyaz alanla metalik alanlar örtülür. Metalik alanın örtülmediği yüzeye basılan ya da boş bırakılan alanlar metalik renk efektleri verir.

PET Metalize; etiket pet metalizedir. PP Metalizede olduğu gibi malzemesi tek parça olarak polyester mat metalize malzemedir. Dış dayanımı çok yüksektir. Daha çok klima dış ünite etiketlerinde, bilgisayarlardaki akşamlardaki yüzeylerde ya da dayanımı 10 yıla yakın süreler istenen tüm yüzeylerde kullanılır.

Metalize yüzeyler özellikle altın ve gümüş metalik renklerin ön plana çıkarılması ve albeniyi artırmak için uygulanan yüksek görsellik içeren etiketlerdir.